خانه / بلاگ / اخبار / تلاش برای تامین اعتبارات برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی

تلاش برای تامین اعتبارات برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، از تلاش‌های صورت گرفته برای تامین اعتبارات جایگزین ماندگاری تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی خبر داد.

به گزارش پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاری دانشجو ، علیرضا رئیسی، در پاسخ به نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی که چندی قبل در خصوص معوقات پرسنلی تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی ارسال شده بود، با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی اعتبارات مصوب صندوق بیمه سلامت نسبت به سال ۹۶ و نهایی نشدن تفاهم نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت؛ از تلاش ها برای تامین اعتبارات جایگزین با حمایت وزیر بهداشت در راستای ماندگاری تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی خبر داد.

در بخشی از این نامه آمده است : به رغم تاکید به دانشگاه های علوم پزشکی کشور مبنی بر اولویت در پرداخت های تیم سلامت، مشکلات مترتبه ناشی از تخصیص ناکافی و تاخیر در پرداخت اعتبارات مصوب، همراه با عدم تخصیص کامل اعتبارات یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۷ به عنوان محل تامین هزینه های غیرپرسنلی و افزایش هزینه های غر پرسنلی در ماه های اخیر باعث کاهش بیشتر نقدینگی دانشگاه ها شد.

در سال جاری نیز تفاهم نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت نهایی نگردیده و با گذشت بیش از ۵ ماه از سال کمتر نیمی از اعتبارات صندوق بیمه روستایی مورد نیاز تخصیص یافته و از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز تا کنون تخصیصی صورت نگرفته است. با این وجود در راستای استمرار کیفی برنامه و ماندگاری تیم سلامت به رغم مشکلات مالی مذکور، تلاش فراوانی در تامین اعتبارات جایگزین با اهتمام سازمان بیمه سلامت و دفتر بودجه وزارت متبوع و همچنین حمایت مقام  وزارت انجام شده و امید است بزودی مشکلات مرتفع شود.

خبر مرتبط

برگزاری آزمون های آداب و بیمه های زندگی در اسفندماه

نظر به درخواست مکرر متقاضیان شرکت در آزمون‌های بیمه که موفق به ثبت نام در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *